Електротехнічний портал Олега Соломчака
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
П`ятниця, 29.03.2024, 07:10
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії каталога
Мої статтті [0]
Корисні сайти з електротехніки [21]
Корисні сайти інтернету [11]
Реклама
Головна » Статті » Корисні сайти з електротехніки

Сам собі розетка.
Запорізький винахідник створив прилад, за допомогою якого можна безкоштовно отримувати електроенергію.

У електрочайник закипає вода, але лічильник електроенергії не вважає кіловати. Кореспонденти «ВД» відверто здивовані роботою винаходу запорожця Володимира Чурюкін, та й сам винахідник, схоже, задоволений ефектом, що зробило його дітище. Як тільки демонстрація закінчилася - відразу ж став прилад розбирати.
«Після того, як я застав свого друга за копанням у кресленнях і розрахунках, я розібрав прилад, щоб прийшли в мій дім без запрошення, нічого в ньому не знайшли, - пояснює Володимир Чурюкін, винахідник. - Зібрати перетворювач з усіх деталей, що є у мене вдома, неможливо. А всі креслення у мене в голові ».

Таку обережність винахідник пояснює тим, прилад ще не захищений патентом, а його схема настільки проста, що хороший фахівець в цій галузі зможе її скопіювати і відтворити. Тому з метою безпеки автор навіть відмовився від економії і перестав користуватися приладом у себе вдома. А на часті пропозиції знайомих продати їм перетворювач відповідає категоричною відмовою, побоюючись, що тоді або самопальні копії заполонять радіоринки, або їх почнуть масово завозити до нас з Китаю.

«Жучків», що дозволяють користуватися електроенергією в домашніх умовах, коли не працює лічильнику, хоч греблю гати. Є навіть пристрої, що запускають роботу лічильника у зворотній бік. Але Володимир Чурюкін вважає, що нічого спільного з подібними «винаходами» у його дітища немає. Лічильник електроенергії не зламується, та й сама енергія, підрахунок якій той веде, не вживається. Справа в тому, що ми постійно користуємося активною енергією, але в електромережах крім неї є ще й реактивна. Користувачі споживають її короткий час (наприклад, при запуску потужного електроприладу), і звичайними вона лічильниками не враховується. Ось її-то спочатку витягує, а потім і перетворює в активну прилад Володимира Чурюкін. При цьому ніякого злодійства у поставляє енергію компанії не відбувається: за законодавством населення за реактивну електроенергію не платить. Про це прямо сказано в наказі Мінпаливенерго від 17 січня 2002 р., затвердив Методику обчислення плати за перетікання реактивної електроенергії. Та й промислові підприємства платять за реактивну енергію лише в тому випадку, якщо їх сумарне середньомісячне споживання активної електроенергії складає більше 5000 кВт-год.

«Енергетики не можуть заборонити застосовувати мій прилад, тому що реактивна енергія просто гуляє в мережах, - говорить Володимир Чурюкін. - Реактивну потужність цілеспрямовано ніхто не споживає, це джерело додаткової альтернативної енергетики, і в її використанні на благо громадян немає ніякого порушення закону ».
Винахідник запевняє, що використання реактивної енергії - це подвійне благо. По-перше, прості громадяни отримують практично безкоштовний джерело енергії. По-друге, електромережі звільняються від блукаючої «реактивки», що призводить до зростання втрат активної електроенергії, перегріву проводів і обладнання і може бути причиною серйозних аварій.

Швидка економія
З моменту початку робіт над створенням приладу до включення пристрою в мережу пройшло близько року. Перші випробування Володимир Чурюкін проводив на пристрої потужністю 2 кВт, використовуючи частину б / в деталей, куплених на радіоринку. Тому собівартість дослідного зразка не перевищувала 300 грн.

«Прилад просто включається в розетку аналогічно стабілізатору, в нього включається навантаження, - коротко пояснює винахідник. - Є певні особливості в процесі перетворення енергії. Залежно від практичного використання прилад може бути виготовлений за спрощеною або складною схемою ».

Для роботи тільки нагрівальних приладів (праски, чайники, каміна, водонагрівача) доцільно використовувати більш дешеву спрощену схему. Для роботи ще й інших електроприладів потрібно застосувати розгорнуту ускладнену схему. Це збільшить вартість приладу на 30%, але забезпечить роботу холодильника, комп'ютера, телевізора, енергозберігаючих ламп та інших приладів. Потужність перетворювача буде залежати від використовуваних в ньому компонентів і може варіюватися в залежності від потреб сім'ї до 100 кВт.

Собівартість нового приладу потужністю 2 кВт, зібраного з імпортних деталей, складе $ 150. При серійному випуску на заводі ціна, природно, знизиться. У роздрібному продажі, за підрахунками винахідника, прилад потужністю до 3 кВт може коштувати $ 300.

Термін окупності приладу буде залежати від інтенсивності його використання. Наприклад, сім'я з чотирьох осіб, яка проживає в трикімнатній квартирі, може заощаджувати на добу до 5 грн., Річна економія складе більше 1,5 тис. грн. У такому разі прилад окупиться за два роки. У приватному будинку економія може бути більш істотною за рахунок переходу на електричне опалення та зменшення споживання природного газу. Але в будь-якому випадку максимальний термін окупності, під розрахунками автора, не перевищить чотирьох років. При цьому термін служби використаного у пристрої обладнання не менш 10 років.

Наскільки просто замінюваними будуть деталі, буде залежати від використаних комплектуючих. При установці в прилад компактних імпортних деталей міняти доведеться повністю всю плату або блок. Тому винахідник мріє про виготовлення приладу на українському підприємстві, тоді і ремонт його перетворювачів буде дешевим. Володимир Чурюкін вже звертався на запорізький завод «Перетворювач» з пропозицією про випуск його приладів, але там відмовили, навіть не вникаючи в суть пропозиції, хоча для початку випуску приладу підприємству потрібно було б менше півроку. Відповідно до бізнес-плану винахідника, для будівництва нового підприємства потужністю 500 тис. виробів на рік необхідно близько? 5 млн.

Помста інженера
Бізнесмени, які пропонували вкласти кошти в промислове виробництво винаходу, були. Але перед підписанням контракту вони зажадали провести випробування зразка, для чого автор повинен був надати всі розрахунки і креслення. Тому автор від запропонованих грошей відмовився. І з тих пір став ще більш обережний: до отримання патенту подробиць роботи перетворювача не розкриває, фотографувати пристрій не дозволяє. Після отримання охоронних документів Володимир Чурюкін готовий знову розглянути варіанти співпраці.

Енергетикам вихід такого приладу на ринок невигідний, оскільки він значно скоротить грошовий потік від споживачів. Втім, якщо поширення приладу придбає глобальних масштабів, Мінпаливенерго знайде простий вихід - внесе зміни в існуючу методику розрахунків, переведе населення у категорію платників і встановить їм активно-реактивні лічильники, що враховують споживання та реактивної енергії.

Джерело: http://www.vd.net.ua/rubrics-4/13844/

Категорія: Корисні сайти з електротехніки | Додав: Alyarma (20.09.2009) | Автор: Alexandr Yermakov
Переглядів: 4200 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 3
3 sokol  
0
У випадку помножувача частоти достатньо у внутрішніх трансформаторах струму (знаходяться в лічильнику) використати магнітопровід що має вищу межу робочої частоти. І цей факт розробники нових мікропроцесорних лічильників не врахувати не могли. Крім того почитавши ТОЕ і фізику, стане зрозуміло що це чергова липа. Тому я повністю згоден з Олегом Володимировичем.

2 solomchak  
0
Такі фокуси проходять тільки з індукційними лічильниками через свою недосконалість, а з електронними не проходять. Стосовно реактивної електроенергії хочу уточнити, що такої електроенергії НЕ ІСНУЄ. Енергія є єдиним поняттям. Реактивна потужність, а звідси реактивна енергія - це МАТЕМАТИЧНА а не ФІЗИЧНА величина, яка якраз нібито має місце в колах змінного струму. Всі прилади що НІБИ то перетворюють реактивну енергію в активну є липою, оскільки це одна і та ж енергія, а тому є НЕЗАКОННИМИ. Хочу ще раз нагадати Закон збереження енергії. Енергія нікуди не зникає і ні з чого не зявляється.!!

1 Grisha  
0
Якщо це помножувач частоти то в одиночного споживача ця хитрість пройде, але коли застосування цієї "штуки" набуде масового характеру думаю енергопостачальники і проти цього знайдуть рішення. Адже проблема тут тільки в законодавстві ПКЕЕ.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright Solomchak © 2024Хостинг від uCoz