Електротехнічний портал Олега Соломчака
Головна | Загальні питання енергозаощадження - Форум | Реєстрація | Вхід
 
П`ятниця, 26.04.2024, 18:42
Вітаю Вас Гість | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум » Електротехнічний форум » Енергозаощадження » Загальні питання енергозаощадження
Загальні питання енергозаощадження
solomchakДата: Субота, 07.02.2009, 23:04 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 256
Репутація: 7
Статус: Offline
В даній темі обговорюємо загальні питання енергозаощадження.

Почну з того, що всі заходи поділяються на :
1. Технологічні (економія електроенергії досягається шляхом покращення технології виробництва, їх ефективність понад 50% всієї економії),
2. Технічні (за рахунок впровадження нових електротехнічних установок, пристроїв, електричних апаратів та електрообладнання),
3. Організаційні (за рахунок реалізації виключно організаційних заходів з покращення експлуатації електрообладнання без капіталовкладень).


Герої не говорять, що вони можуть віддати життя за Батьківщину.
Вони віддають його.
 
AlexashkaДата: Четвер, 07.05.2009, 23:26 | Повідомлення # 2
Козак
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Репутація: 0
Статус: Offline
Як на мене, то мені ближче пункт №2. Скажу точніше- мені цікаві енергозберігаючі технології з використанням мікропроцесорної техніки. Ось переглянув Вашу статтю про проблеми компенсації реактивної потужності. Мені здається, що це є "десертабельна" тема, оскільки математична модель, на відміну від застарілої, буде набагато складнішою, основаною не лише на трикутникові потужностей. Хотів запитати, чи займається хтось цим питанням в області використання мікропроцесорної техніки, оскільки для мене робота в цьому напрямку була б цікавою.
 
solomchakДата: П`ятниця, 08.05.2009, 17:11 | Повідомлення # 3
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 256
Репутація: 7
Статус: Offline
Звичайно, що тема ДИСЕРТАБЕЛЬНА, тому я нею і займаюсь. Хоча і не нова. Основоположником є Львівський вчений Фрізе С.
Цьому питанню він присвятив статтю "Fryze S. Active, Reactive and Apparent Power in Non-Sinusoidal Systems, Przegled Elektrotek. Polska- 1931.- №7.- P.193-203."
Мікропроцесорну техніку звичайно можна притягнути до цього питання, особливо щодо аналізу та обліку, можливо керування компенсацією.
Не забувайте посилатись на мої роботи у своїх публікаціях.


Герої не говорять, що вони можуть віддати життя за Батьківщину.
Вони віддають його.
 
AlexashkaДата: Субота, 09.05.2009, 19:22 | Повідомлення # 4
Козак
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Репутація: 0
Статус: Offline
Дякую. Вибачте, тема таки дійсно ДИСЕРТАБЕЛЬНА:)) Тоді відповідь на питання, задане Вам в листі, який був відправлений з контактної сторінки цього сайту, мені зрозуміла. А керування компенсацією на мою думку не тільки можливе, а й потрібне, оскільки "Lovatto", писав Вам в листі- вчорашній день (і сам процесор, і математична модель). Ще раз залишаю адресу mudreishiy@mail.ru. Моє прізвище, ініціали, місце роботи, навчання -вказані в листі, відправленому Вам 8 травня з даного сайту.
Надіюсь на подальше спілкування.
 
qazwsxДата: Середа, 07.10.2009, 21:08 | Повідомлення # 5
Козак
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Репутація: 0
Статус: Offline
Я для мене то мені більше симпатезує варіант 1. Проте живучи в Україні, знаючи багацтво нашої землі, хочу наголосити на варіанті 3. спочатку треба всю нашу винахідливість, інтелект наши студентів, а також прислів'я наших дідів та прадідів залучити на порсто потужний ривок економіки.............шануйтеся!!!!!!!

fryhovych
 
sokolДата: Вівторок, 19.01.2010, 17:41 | Повідомлення # 6
Бунчужний
Група: Користувачі
Повідомлень: 51
Репутація: 3
Статус: Offline
Quote
1. Технологічні (економія електроенергії досягається шляхом покращення технології виробництва, їх ефективність понад 50% всієї економії),
2. Технічні (за рахунок впровадження нових електротехнічних установок, пристроїв, електричних апаратів та електрообладнання),
3. Організаційні (за рахунок реалізації виключно організаційних заходів з покращення експлуатації електрообладнання без капіталовкладень).

Все сказане справедливо, але не в Україні. На власному досвіді можу сказати що в нашій країні звикли економити по іншому і достукатись до чиновників з конкретними пропозиціями марна справа, хто з цим стикався мене зрозуміють.
 
solomchakДата: Вівторок, 19.01.2010, 18:35 | Повідомлення # 7
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 256
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (sokol)
Все сказане справедливо, але не в Україні.

Не згідний. На багатьох приватних підприємствах добре розумібть, що енергоресурси потрібно економити, але хочуть це зробити власними силами. Грузять головного енергетика. А він же зайнятий питаннями експлуатації, та ж не фахівець у ВСІХ питаннях економії. Він звичайно багато знає, але все поверхнево. Тому такі роботи потрібно замовляти науковцям. Весь світ так поступає. Замовляє розробку енергощадних заходів спеціалізованим науково-дослідним фірмам.


Герої не говорять, що вони можуть віддати життя за Батьківщину.
Вони віддають його.
 
23121986Дата: Вівторок, 19.01.2010, 20:23 | Повідомлення # 8
Полковник
Група: Модератори
Повідомлень: 182
Репутація: 4
Статус: Offline
Quote (solomchak)
Все сказане справедливо, але не в Україні.

І я з цим не згоден, наприклад, в мене на роботі є служба, яка здійснює тепловізійний контроль обладнання, за допомогою тепловізора роблять фото несправного обладнання, і їх передають ремонтній службі усунути несправності: поганий контакт з'єднань(дотягування болтових з'єднань, або встановлення бандажів при з'єднанні оприсуванням), перегрів обладнання( очищення радіаторів), витік повітря з баків повітряних вимикачів(це спричиняє додаткове навантаження на компресори, постійне їх вмикання для підтримання тиску).
Такий тепловізійний контроль здійснюють кожних пів року та перевіряють чи усунено дефекти і за це потім питають і серйозно.
А це і є організаційні заходи

Також поступово старе обладнання замінюють на нове.


Краще небагатьма словами багато про що сказати, ніж багато говорити і нічого не сказати.
Ф.де Ларушфуко


Повідомлення відредагував 23121986 - Вівторок, 19.01.2010, 20:24
 
solomchakДата: Середа, 20.01.2010, 18:57 | Повідомлення # 9
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 256
Репутація: 7
Статус: Offline
Проблема в поганій органзації виробництва і системі стимулювання. Крім того власник не хоче вкладати кошти в реконструкцію.
Як правило,за економію електроенергії ніхто матеріально не стимулює, а якщо і дадуть премію, то копійки, зате на наступний рік закладуть в план економію електроенергії таку саму, або ще більшу. wacko
От інженери і хитрують: знаючи як можна зекономити, вони розтягують заходи на роки, щоб не перегнути палку і не збільшили план. biggrin
Або свідомо у планові показники споживання закладають завідомо завищене споживання енергоресурсів (наприклад по максимальному споживанню - по номіналбній потужності двигуна), знаючи, що фактично воно буде завжди нижче, от і "економлять". surprised tongue


Герої не говорять, що вони можуть віддати життя за Батьківщину.
Вони віддають його.
 
solomchakДата: Середа, 20.01.2010, 19:01 | Повідомлення # 10
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 256
Репутація: 7
Статус: Offline
А все відсутність конкуренції і вільного ціноутворення. Яким би не було споживання, чи втрати - вони закладаються в ціну, яку платить кінцевий споживач - тобто ми з вами. shock cry
А була б конкуренція - змушені б були економити. Потрібно якнайшвидше відкрити кордони для іноземних товарів і вирівняти зарплати шляхом дефляції гривні.


Герої не говорять, що вони можуть віддати життя за Батьківщину.
Вони віддають його.
 
23121986Дата: Середа, 20.01.2010, 21:24 | Повідомлення # 11
Полковник
Група: Модератори
Повідомлень: 182
Репутація: 4
Статус: Offline
Quote (solomchak)
Потрібно якнайшвидше відкрити кордони для іноземних товарів і вирівняти зарплати шляхом дефляції гривні.

А для яких товарів у нас кордони не відкриті? Україна набагато більше імпортує ніж виробляє, а нема виробництва немає де економити. Про виробництво ніхто не задумується, легше купити і перепродати, бо можна швидше, більше і з меншим ризиком заробити, виробництво це завжди ризик. Максимум на підприємстві, яке ще дихає, можуть реалізовувати організаційні заходи щодо економії, бо інші потребують капіталовкладень, а з цим пов'язаний також ризик(наприклад не можливість повернути кредит в банк або просто менше заробити за рік чи за більший термін).


Краще небагатьма словами багато про що сказати, ніж багато говорити і нічого не сказати.
Ф.де Ларушфуко
 
solomchakДата: Середа, 20.01.2010, 22:34 | Повідомлення # 12
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 256
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (23121986)
А для яких товарів у нас кордони не відкриті?

Для ду-же багатьох імпортних товарі встановлено обмеження на ввіз, в тому числі додаткові збори - акциз, мито, ....
Чому при ЗНАЧНО менших витратах на виробництво (зарплата, сировина, оренда, податки, ...) ціна на наші товари вища ???
Відповіді 2:
1. Не вміють господарювати і мають значну собівартість
2. Багато крадуть і отримують надприбутки.

Чому втрати в ел.мережах України перевищують 15%, а в Японії тільки 5% ??????????????????
І чому ніхто не зменшує втрати,- бо вони закладені в ціну енергії. А якщо знизити втрати то НКРЕ зменшить ціну на еленергію і ви навіть не покриєте витрати на заходи зі зниження втрат (((

НЕМАЄ конкуренції і вільного ринку. А отже нема стимулу до зниження собівартості.


Герої не говорять, що вони можуть віддати життя за Батьківщину.
Вони віддають його.
 
sokolДата: Неділя, 07.02.2010, 16:37 | Повідомлення # 13
Бунчужний
Група: Користувачі
Повідомлень: 51
Репутація: 3
Статус: Offline
Олег Володимирович багато в чому з вами згідний. А на рахунок втрат то вибачте якщо в нас на підстанціях дуже часто працюють трансформатори виробництва 1960 років при цьому без капремонту, а ОЕ всі втрати які виникають в цих "дідуганах" покладає на кінцевого споживача то прро що іще мова.
А недавно в одному із сіл бачив повітряну ЛЕП 0,4 кВ, її вік два роки і збудована за кошти грормадян яким вона була необхідна,та основне, що тут икористано старий трансформатор який навіть не пофарбували щоб надати йому вигляду нового пристрою. Та головне що місцями на одному прольоті лінії всі проводи мають по два зєднання, тому що лінія побуована із "секонд хенду" який зібрали невідомо де. І зауважте це новозбудована лінія. Про інші речі які ще я бачив вже мовчу. А за стільки часу не провести жодної реконструкції на використовуваних в даний час підстанціях то якого енергозаощадження можна добитись.

Додано (07.02.2010, 16:37)
---------------------------------------------
Сьгодні в європі дуже модні частотні перетворювачі і це правильно. Наприклад в буржуйських насосних установках для регулювання тиску і подачі рідини використовують частотні перетворювачі, а у нас це роблять старим дідівським методом перекривають засувкою всмоктуючі патрубки. В той час коли потрібно проводити реконструкцію енергогенеруючих підприємств в нас займаються популізмом, а для вироблення енергії використовують обладнання царської росії.

Quote
Відповіді 2:
1. Не вміють господарювати і мають значну собівартість
2. Багато крадуть і отримують надприбутки.

А це і є основна проблема нашої країни.
Одного разу по телебаченні в інтерв'ю почув такий вислів:"Рівень освіти визначається рівнем життя суспільства". І я з цим повністю згоден, тому що коли країна запускає штучні супутники, будує літаки, кораблі і інше то їй потрібне високотехнологічне обладнання та висококваліфіковані інженери які його розробляють. У нас же юристів і фінансистів не випускають хіба що ПТУ, а керівниками є якраз найчастіше вони. І чомусь інженерів у нас ніхто не поважає, а випуск інженерів у нас здійснюють мабуть іще по інерції з часів СРСР. А в таких умовах про яку конкуренцію із західними країнами можна говорити. Тому законно "кидаючи" і обкрадаючи працюють наші вище згадані керівники, а коли йде мова про закупівлю нового обладнання то це чомусь розглядається як витрати а не як засоби здешевлення продуктів і послуг.


book

Повідомлення відредагував sokol - Неділя, 07.02.2010, 16:39
 
solomchakДата: Неділя, 07.02.2010, 17:25 | Повідомлення # 14
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 256
Репутація: 7
Статус: Offline
Я вбачаю головне завдання інженера:
1. ПЕРЕКОНАТИ керівництво в необхідності залучення ФАХІВЦІВ з університетів для виконання науково-дослідних пошукових робіт з визначення ОПТИМАЛЬНИХ ДОПРОЕКТНИХ заходів.
2. Виконати примітивне техніко-економічне обгрунтування і довести, що вкладені кошти окупляться за 1-2 роки а далі приноситимуть прибуток.

Інша проблема, що у нас навіть якщо впроваджують енергоощадні заходи, то залучають тільки проектантів, а не науковців.
А проектанти довго не паряться, вибирають обладнання, яке знають, або з якого мають відкат.))
На одному з підприємств області спроектували таку схему компенсації реактивної потужності, яка в кінцевому результаті привела до ще більших витрат, як на обслуговування так і за оплату реактивної енергії. Але дла проформи заходи були реалізовані, звіти написані і головний енергетик навіть отримав премію. smile

На іншому об,єкті запроектували автоматичну конденсаторну установку вартістю 25 тис.грн при тому, що підприєство за рік за рективну енергію платило 3 тис.грн. Ужос.


Герої не говорять, що вони можуть віддати життя за Батьківщину.
Вони віддають його.
 
sokolДата: Вівторок, 09.02.2010, 20:17 | Повідомлення # 15
Бунчужний
Група: Користувачі
Повідомлень: 51
Репутація: 3
Статус: Offline
Я бачив завод вартістю 40 000 000 грн. В цю вартість входило:
1. чотири старих баняки із вмонтованими спіральними нагрівачами
2. Кристалізатор (примітивна конструкція, де між стінками барабана що обертається циркулює вода)
3.Силові шафи із одним автоматичним вимикачем і чотирма контакторами другої величини в кількості 2 шт.
4. Декілька десятків метрів кабеля 3*185 що правда нового
5. Пара насосів
6. Градірня "сам пан склепав"
І ще трохи різного мотлоху.
Все це обладнання ще з часів царської росії.
Все це було зроблено за кредитні кошти, зрозуміло що заставою було дане обладнання.
Про правила надання кредиту говорити не будемо, але на цьому енергетично ненаситному обладнанні мали випускати продукцію, що могла б конкурувати з західними surprised виробниками?


book
 
Форум » Електротехнічний форум » Енергозаощадження » Загальні питання енергозаощадження
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:


Copyright Solomchak © 2024Хостинг від uCoz